Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Haftasında Öğrencilerle Söyleşi

Söyleşi şeklinde geçen etkinlikte katılımcılar, öğrencilerin turizm sektörüne ilişkin sorularını cevapladı. Malatya DoubleTreeby Hilton Oteli Salonu’nda yapılan etkinliğe, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, Avşar Otel Yönetim Kurulu Başkanı Osman Avşar, DoubleTreeby Hilton Oteli Pazarlama Müdürü Fatih Günkent, Ramada Altın Kayısı Oteli Genel Müdürü Zerrin Palancı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Fırat Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Genel Sekreter Yardımcısı Bünyamin Özdemir, Malatya Park Halkla İlişkiler Müdürü Esra Keleş ile Turizm Araştırmacısı ve Turist Rehberi Bülent Korkmaz katıldı.
Özbay, Turizm Haftası’nın sektör temsilcileri ile öğrencilerin bir araya gelmesine vesile olduğunu, benzer etkinliğin hafta içi İnönü Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Kale Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile de yapıldığını belirtti. Özbay öğrencilere hitaben, “Sizler turizmin ve bu ülkenin geleceğisiniz. İleride bu sektörde sizler görev yapacaksınız. Kendinizi en iyi şekilde yetiştirin. Eğitiminizin yanı sıra ilinizi, ülkenizi tanıyın ki siz de ileride tanıtabilesiniz” diye konuştu.
Etkinliğe katılan sektör temsilcileri, turizmin keyifli olmakla birlikte zor bir sektör olduğuna dikkat çekerek, başarılı olabilmek için iyi bir eğitimin yanı sıra fedakarlık etmenin, çok çalışmanın ve işini sevmenin şart olduğuna dikkat çekti.