Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Malatya Standı 2013 EMITT Fuarında İlgi Gördü

 

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen EMITT Fuarında Malatya Standı büyük ilgi gördü. Müdürlüğümüz ile Malatya Belediyesi Fuarcılık Anonim Şirketi ve Fırat Kalkınma Ajansının işbirliğiyle temsil edilen Malatya’nın tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerleri fuar süresince yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtıldı.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay yaptığı değerlendirmede “İstanbul’da düzenlenen bu fuarda Malatya’yı en iyi şekilde ettiğimizi düşünüyoruz. Organizasyona katkı sağlayan Doğanşehir Kaymakamı Sayın Mehmet Soğukpınar, Arapgir Kaymakamı Sayın Ercan Turan ve Arapgir Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömertoğlu, Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı ile SİMEKS firması yönetim kurulu başkanı Murat Tokmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Özbay, bir süre önce İzmir’de düzenlenen Travel Turkey fuarında başarılı bir organize yaptıklarını anımsatarak “Aynısını İstanbul EMITT Fuarında tekrarladık. Sadece sektör temsilcileri ve ziyaretçiler değil Malatyalı hemşerilerimiz de fuara ilgi gösterdi” dedi.

1997 yılından beri düzenlenen EMITT dünyanın sayılı turizm fuarları arasında gösteriliyor. Fuarda yaklaşık 70 ülkenin temsilcileri bulunuyor. Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonelleri bu fuara katılıyor.