Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Kültür ve Sanat Merkezleri

Kültür ve Sanat Merkezleri

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi

       İstasyon kavşağında bulunan Malatya Kongre ve Kültür Merkezi iki adet salon beş fuaye, iki sergi salonu ve bir adet Bale-Folklor salonu ile aynı zamanda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü de bulunduran ulusal ve uluslar arası etkinliklere sahip bir komplekstir.

       608 kişilik Kemal SUNAL salonumuzda 2 alt ve 2 de üst katta olmak üzere toplam 4 adet fuayesi, 220 kişilik Fahri KAYAHAN salonunda ise 1 adet fuayesi ile hizmet vermektedir.

       Merkezimizde bodrum katta 390 m2 ve zemin katta 330 m2 sergi salonları, 150 m2 lik Bale-Folklor salonu bulunmaktadır.

       Kültür Merkezimizde kongre, panel, seminer, kurs, konferans, tören, tiyatro, folklor, sergi ve kermes gibi etkinliklerin yapılabileceği her türlü teknik donanıma sahip uygun alanlardan oluşmaktadır.

       Etkinlik alanlarının tamamında jeneratör, yangın dedektörü, otomatik merkezi klima sistemi, kablosuz internet ağı mevcuttur. Merkezimizden yararlanmak isteyenlerin İl Müdürlüğümüz ile irtibata geçmesi gerekiyor.

İletişim bilgileri:

Telefon: 0 422 323 29 42

Fax      : 0 422 323 29 12

E-mail: malatya@kulturturizm.gov.tr

Sabancı Kültür Merkezi (Devlet Tiyatrosu)

Yapımı Sabancı Vakfı tarafından gerçekleştirilen Sabancı Kültür Merkezi’nin kullanım hakkı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne devredilmiş olan merkez halen Devlet Tiyatrosu'na ev sahipliği yapmaktadır. Farklı illerden gelen devlet tiyatroları ekipleri Malatya Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunları sahnelemektedir. Etkinlikler hakkında bilgi için http://www.devtiyatro.gov.tr/ internet adresi ziyaret edilebilir. Devlet Tiyatroları oyunlarına ev sahipliği yapan merkez aynı zamanda özel tiyatroların ve etkinliklerinde merkezidir. Sabancı Kültür Merkezi salonlarını kullanmak isteyenlerin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

İletişim bilgileri:

Devlet Tiyatrosu

Tel:  0 422 212 01 74  

Fax: 0 422 212 01 70

Sabancı Kültür Merkezi

Tel: 0 422 212 46 61

Güzel Sanatlar Galerisi

Güzel Sanatlar Galerisi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı olarak Sabancı Kültür Merkezi binası içinde yaklaşık 350 m2 alana sahip sergi salonu ile hizmet vermektedir. Amaç; sanat eserlerini sergileyenlere ev sahipliği yapmaktır. Sanatsal yönden yeterli her sanatçı, sergisini açabilmek için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvuruda bulunabilir. 

Adres: Güzel Sanatlar Galerisi, Sabancı Kültür Merkezi binası İnönü Mh. İstasyon Cd. No:35 44070-Malatya   

 E-Posta : malatyaguzelsanatlar@kultur.gov.tr    

 Tel         : 0 422 212 46 11