Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Tanıtma Genel Müdürlüğünden Ulusal Fotoğraf Yarışması

     

2014 yılında başlatılan "küresel imaj kampanyası" ile Türkiye’nin küresel mesajı olarak seçilen “Home Of…”/"ev-yurt" kavramlarıyla özdeşleşebilen, yabancıların ülkemiz hakkındaki olumlu izlenimlerini güçlendirebilecek nitelikteki turistik, tarihi, kültürel değerlerimizin fotoğraflarının çekilmesini konu alan “Sizce Türkiye Neyin Evi/Yurdu ?”  (“Home of…”) adıyla “Tanıtma Genel Müdürlüğü Ulusal Fotoğraf Yarışması” düzenlenecektir.

Bu yarışma ile; “Home of Hospitality / Konukseverliğin Yurdu”, “Home of Blue Voyage / Mavi Yolculuğun Evi”, “Home of Cappadocia / Kapadokya’nın Evi”, “Home of Turkish Coffee / Türk Kahvesi’nin Yurdu” şeklinde örneklenebilecek modüler yapısıyla, tanıtım kampanyalarımıza ülke insanlarımızın katılımının sağlanması, fotoğraf aracılığıyla öne çıkarmak istediğimiz marka değerlerimizin tanıtılması ve fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Birincilik, ikincilik, üçüncülük, 3 adet mansiyon ve sergileme ödül kategorilerinde gerçekleşecek yarışmanın birincilik ödülü 5.000,00 TL, ikincilik ödülü 3.000,00 TL, üçüncülük Ödülü 2.000,00 TL, mansiyon 1.000,00 TL, sergileme ödülü ise 250,00 TL olarak belirlenmiştir. (Seçici Kurul’ca yapılacak değerlendirme sonucuna göre en fazla 100 esere sergileme ödülü verilecektir.)

            Yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Tanıtma Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecektir. Dijital fotoğraf yarışması olarak düzenlenen yarışmanın başvuruları 01.06-31.10.2014 tarihleri arasında çevrimiçi (on-line) yapılacaktır.

                                        

Başvuru ve şartname bilgilerinehttp://www.tfsfonayliyarismalar.org/anasayfa.asp adresinden erişilebilecektir.