Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ

 
Tarihi geçmişi Paleolitik çağa kadar uzanan Malatya’da, M.Ö. 7000 yıllarında başlamış ilk yerleşim...

Bu güzel şehir; sırasıyla Hitit, Asur, Urartu, Pers, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu ve Osmanlı egemenliklerini yaşamış. Binlerce yıllık tarihiyle dünyanın en eski sarayı ve kral mezarına ev sahipliği yapmış.
Son 5 yıldır da yeni bir heyecana; uluslararası bir sinema festivaline ev sahipliği yapıyor.Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF), 21 Kasım Cuma günü perdelerini açıyor.

Dünyanın dört bir yanından nitelikli yapımları seyirciyle buluşturacak olan Festival, hem Malatya’ya, hem de Türkiye’ye yarışma heyecanının yanı sıra, etkinlikleriyle de sinema dolu bir hafta yaşatacak.

Bu yorucu, ama bir o kadar da keyifli geçecek festival maratonu, 27 Kasım Perşembe gecesi Ödül Töreni’yle sona erecek.

Film gösterimleri, sinema kursları, atölyeler, sergiler, panel ve söyleşilerle dolu; kültür sanat hayatınızı sinemayla renklendirmeye hazırlanan 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde buluşmak dileğiyle

İyi Festivaller!