Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

43. TURİZM HAFTASI HATIRA ORMANI

          15-22 Nisan tarihleri arasında 43. sü kutlanan Turizm Haftası kutlama programının ikinci gününde Turizm Hatıra Ormanı Fidan Dikimi etkinliği düzenlendi. Turgut Özal Üniversitesi Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşen etkinliğe Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feridun Merter, Kale Belediye Başkanı Murat Koca,  Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Mehmet Kazancı ve diğer protokol ile sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Mehmet Kazancı konuşmasında sektörün tüm paydaşlarının işbirliği içerisinde hareket etmesinin önemine işaret etti. Rektör Yardımcısı Merter ise Malatya’nın tarihi, turistik yerlerinin olduğu kadar tarihi kimlikleri günümüze kadar ulaşan şahsiyetlerinin de olduğuna dikkat çekti. Bunlardan  Somuncu Baba ve Niyazi Mısri’nin inanç turizmi açısından dünya çapında tanıtımına önem verilmesi gerektiğini belirtti.

          Okul Müdürü Dr.Hulusi Binbaşıoğlu ise üniversitelerin turizm bölümlerinin sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman sağlama konusunda önemli bir görev yerine getirdiğini söyledi.

          Kale Belediye Başkanı Murat Koca Karakaya Baraj Gölü’nün su altı ve su üstü sporları açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu, ilçenin turizm açısından daha da gelişebilmesi için yeni bir imar planı hazırlığı içerisinde olduklarını belirtti.   

          Protokol konuşmalarının ardından törenin yapıldığı okulun bahçesinde Turizm Hatıra Ormanı alanına fidan dikildi.
1.O.jpg
3.O.jpg
4.O.jpg
5.O.jpg
6.O.jpg
8.O.jpg
9.O.jpg