Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KAMYON TİYATROSU MALATYAYA GELİYOR

Kamyon Tiyatrosu” Başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri olmak üzere 25 il ve 57 ilçede 50 gün sürecek turneye çıkacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen ve Anadolu'ya uğurlanacak kültür, sanat ve tarih tırlarının tanıtımı Ankara Cer Modern'de yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Gezgin Kültür Festivali" adı verilen proje kapsamında, Bakanlığın Genel Müdürlüklerince yürütülen proje çerçevesinde kültür ve sanat faaliyetlerinin vatandaşın ayağına götürülmesini amaçlayan projenin hayata geçtiğini söyledi.

Ersoy, "İlk etapta 'Kamyon Tiyatrosu'nu ilk turne durağı olan Erzincan’a uğurluyoruz. Başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri olmak üzere 25 il ve 57 ilçede 50 gün sürecek turneye çıkacak. İstanbul, Ankara, İzmir ve Trabzon tiyatrolarımız ağırlıklı olarak çocuk oyunlarını içeren performanslarını sergileyecekler." ifadesini kullandı.

Devlet Tiyatrosunca yola çıkan Kamyon Tiyatrosu,13-23 Temmuz arası İzmir Devlet Tiyatrosu "Kuzu Maydanozun Maceraları", 14.07.2020 Salı günü saat 11: 00 de Yazıhan ilçemizde, aynı gün saat 19.00’da Malatya Sanat Sokağı’nda ve 16.07.2020 Perşembe saat 13:00’te Doğanşehir’de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
Kuzu Maydanoz.jpeg