Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BAKAN YARDIMCISI AHMET MİSBAH DEMİRCAN MALATYA'DA

İncelemelerde bulunmak üzere Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan Malatya’ya geldi..

Ulu Cami ve Sahabe-i Kübra Medresesi kazı alanındaki incelemeyle başladığı programına Battalgazi Evi ve UNESCO Geçici Dünya Miras Listesinde bulunan Aslantepe Höyüğü ziyareti ile devam etti.

Aslantepe Höyüğü ziyaretinde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alan Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, buranın UNESCO’nun kalıcı miras listesine alınması için gerekli çalışmalarda ellerinden gelen tüm desteğin verileceğini söyledi.

Battalgazi’deki incelemenin ardından Yazıhan’a geçen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan burada Dede Kargın Ocağı, Sultan Yusuf Türbesi ve Abdülselam Cami ziyaretlerinin ardından Yazıhan Belediyesi ev sahipliğinde Alevi Bektaşi Kanaat Önderleriyle bir araya geldi. Buluşma da farklı kültür öğeleriyle mozaiklenen toplumumuzun birlik ve beraberlik ile aşamayacağı engel olamayacağı vurgusu yapıldı. Vali Aydın Baruş ise “Yaklaşık bin yıldır bu topraklarda beraberce kardeşçe yaşadığımızı, birbirimize hoş görü ile yaklaştığımızda önümüzdeki yüz yıllara, gelecek nesillere güzel bir vatan bırakırız” dedi.

Gezide Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a Vali Aydın Baruş, Yazıhan İlçe Kaymakamı Bülent Şimşek, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman ve Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan  eşlik etti.
vlk1-_1_.jpg
vlk1-_2_.jpg
vlk1-_3_.jpg
vlk1-_4_.jpg
vlk1-_5_.jpg
vlk1-_6_.jpg
vlk1-_7_.jpg