Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

NEMRUT DAĞI'NI ZİYARET EDEN TURİSTLER MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRİYOR

0843a08f-ea1e-4869-9daa-b2d3ab7a36d7.jpg
Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler Malatya’yı ziyaret etmeye başladı. Yerli gruplar genellikle Arslantepe Höyüğünü ziyaret ederken, yabancı turistlerin tercihi Nemrut Dağı.

Hafta içi uçakla Malatya’ya gelen 2 Avusturyalı ve 2 Fransız turist Pütürge Tepehan-Büyüköz üzerinden Nemrut Dağına ulaştılar.

Avusturyalı turistlerden Alexander Georg ile Doktor Isabel Volkert, Nemrut Dağının Türkiye’deki en önemli arkeolojik alanlardan biri olduğunu bildiklerini, bu nedenle seyahat planına eklediklerini belirterek “Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinden dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Nemrut Dağına gitmeden önce eserlerin durumu hakkında bilgi edindik. Eserler ile arkeolojik alanın iyi durumda olduğunu söylendi. Nemrut Dağına gidip durumu yerinde de gözledik. Heykellerin ve diğer eserlerin iyi durumda olması bizi sevindirdi. Nemrut Dağı ziyaretimizden çok memnun kaldık, gerçekten muhteşem bir alan” dediler.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü de ziyaret eden yabancı turistler, Müdür Vekili Ali Cengiz’e izlenimlerini aktardılar, Malatya ve Nemrut ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.