Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SAYIN VALİMİZ ERSİN YAZICI'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Vali bey.jpg


Vali Ersin Yazıcı’nın 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı muhtarlarımız, köylerimizin ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olmuştur.

Halka en yakın yönetim temsilcisi olan muhtarlık kurumu, devlet ile vatandaş arasında önemli bir bağ kurma işlevini yerine getirmektedir. Muhtarlarımız, temsil ettikleri köy ve mahalle halkının tüm kamu kurumlarıyla olan ilişkilerinde etkin bir role sahiptir.

Malatya'da görev yapan muhtarlarımıza; köy ve mahallelerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek devletin hizmet alanlarına erişimi konusunda üstün gayretleri, özverili çalışmaları ve başarılı faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bağlamda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizde görev yapan tüm muhtarlarımızla işbirliği içinde olacağımızı bir kez daha ifade etmek isterim.

Vatandaşlarımızın derdine ortak olan, halkın tercihiyle ve seçimiyle iş başına gelmiş olan muhtarlarımıza ve ailelerine sağlıklı, huzurlu bir hayat diliyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.