Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TRAVELEXPO ANKARA ULUSLARARASI TURİZM VE SEYEHAT FUARI ALTINCI KEZ 16-19 KASIM 2023 TARİHLERİNDE KAPILARINI AÇIYOR

travelloogow.jpg

TRAVELEXPO ANKARA Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Altıncı kez , 16-19 Kasım 2023 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ,Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi , Ankara Ticaret Odası ,Ankara Sanayi Odası, Ankara Kent Konseyi ,TÜRSAB, ATİD,ANTOD,TUADER,ANRO,TUREB ,SKAL ANKARA ve TAV Havalimanları destekleriyle düzenlenecektir.

Ülkemizin turistik potansiyelinin değerlendirileceği , tanıtılacağı fuarda özellikle Kültür Turizmi , Termal ve Sağlık Turizmi , Kamp ve Karavan Turizmi konularında zirveler yapılacaktır. Ankara’nın kent ve çevresi, özellikle başkent oluşu, çeşitli kademeden siyasilerin varlığı, yabancı misyonu ile yaklaşık 10 milyonluk birikimli bir turizm potansiyeline sahip olduğu aşikârdır.
Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi ile işbirliği yaparak T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile 200 yabancı profesyonel in B2B görüşmeler için ağırlanacağı bir alan ayrılmıştır. Ayrıca, Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ile işbirliği yaparak özel bir bölüm oluşturulmuştur. Türkiye Kamp Karavan Derneği’nin önemli katkıları ile Kamp ve Karavan konusunda faaliyet gösteren karavan ve ekipman üreticileri, ithalatçıların stantlı katılım sağlayacakları fuarda turizmin bu dalı için ziyaretçilerin bilgileneceği konferans ve paneller de düzenlenecektir.