Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

Vali Ersin Yazıcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yıl Dönümünde Malatya’da düzenlenen törene katıldı. 

Törene; Vali Ersin Yazıcı, 2. Ordu Komutanı Korg. Metin Tokel, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, askeri ve mülki idare amirleri ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yıl Dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saat 09.05’te çalınan sirenlerle Atatürk’ün, manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile şanlı bayrağımız yarıya indirildi.

Vali Ersin Yazıcı, anıt şeref defterini imzalayarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk, ebediyete irtihalinizin 85. Sene-i devriyesinde, saygı ve minnetlerimizi sunmak üzere manevi huzurlarınızdayız.” dedi.

Töreni katılan protokol üyeleri ve diğer katılımcılar, Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda devam eden programda saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşını okudu ve Aziz Atamızın sesinden 10. Yıl Nutku dinledi. Battalgazi Atatürk Ortaokulu öğrencileri Damla Uludağ’ın Mustafa Kemaller Tükenmez” ile Furkan Yıldırım’ın Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirlerini okumasının ve 2. Ordu Komutanlığında görevli Muhabere Yarbay Emrah Büyükatak’ın “Atatürk” konulu konuşmasını yapmasının ardından Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların sunumu ile program sona erdi.

10 Kasım (1).jpg

10 Kasım (2).jpg

10 Kasım (3).jpg

10 Kasım (4).jpg

10 Kasım (5).jpg

10 Kasım (6).jpg

10 Kasım (7).jpg