Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MALATYA'DA NEVRUZ COŞKUSU

Malatya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi işbirliğiyle Nevruz Bayramı, İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Nevruz Bayramı kutlamalarına İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Selim Pilten, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Cengiz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak’ın yanı sıra akademisyen ve öğrenciler katıldı. Halk oyunları, bisikletle dengede durma, okçuluk, halat çekme, mas güreşi, yumurta kırma, demir dövme ve Nevruz ateşi yakma etkinlikleri yapıldı.

21 Mart Nevruz etkinlikleri kapsamında İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Zahit Aksu Konferans Salonu’nda “Ortaasya’dan Anadolu’ya Nevruz Bayramı” konferansı gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salim Durukoğlu katıldı. Durukoğlu’nu İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak,  Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Kavruk, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Tunç, akademik personel ve öğrenciler dinledi.

Konferans, Prof. Dr. Hasan Kavruk’un Doç. Dr. Salim Durukoğlu hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Nevruz (4).jpg

Nevruz (1).jpg

Nevruz (3).jpg

Nevruz (5).jpg

Nevruz (7).jpg

Nevruz (8).jpg