Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ARAPGİR'DE HIDIRELLEZ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bolluğun ve bereketin müjdecisi Hıdırellez kutlamaları kapsamında Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener OBA ve Müdürlük çalışanları Arapgir İlçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Anadolu'da, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğuna inanılan Hızır ile denizlerin hâkimi olduğuna inanılan İlyas peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülen baharın habercisi "Hıdırellez" Arapgir’de kutlandı. Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Arapgir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen programa İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener OBA, Arapgir Kaymakamı Fikri BEDİOĞLU, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU ile birlikte kamu kurum ve kuruluş çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Yener OBA, Malatya'nın Kültür ve Turizm noktasında önemli bir yeri olan Arapgir’de böylesine güzel bir gün olan Hıdırellezde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, doğa ve tarihi mekanlarıyla önemli bir yere sahip olan Arapgir’in turizmdeki başarısıyla birlikte daha iyi bir noktaya gelmesi için  Sn. Kaymakamım Fikri BEDİOĞLU ve Sn. Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’yla birlikte yaptığımız istişarelerin verimli ve güzel bir noktada buluştuğuna değindi. Misafirperverliklerinden ötürü de yetkililere ve Arapgir halkına teşekkürlerini belirten Yener OBA ileriki dönemlerde daha güzel çalışmaları birlikte yapmak istediklerini belirtti.

Samime Aydınlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program Antropolog Hüseyin ŞAHİN’in “Hıdırelliez’in Kültürümüzdeki Yeri ve Önemi” ve Turizm Araştırmacısı Bülent KORKMAZ’ın “Arapgir’in Malatya Turizmi ve Kültüründeki Yeri” konulu sunumların gerçekleşmesiyle sona erdi.
HIDIRELLEZ (4).jpg

HIDIRELLEZ (1).jpg

HIDIRELLEZ (2).jpg

HIDIRELLEZ (3).jpg