Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Travel Türkiye İzmir Fuarındayız

İZFAŞ, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliği ile 9 Aralık'ta başlayıp, 12 Aralık 2010 tarihinde sona erecek olan Travel Türkiye İzmir 2010 -Turizm Fuarında Malatya, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Malatya Belediyesi Fuarcılık Anonim Şirketinin standıyla temsil ediliyor.

İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 4. kez düzenlen fuarla ilgili konuşan Belediye Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı “Fuarlar ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Bu fuarda yerli ve yabancı birçok kuruluş, firma, müşteri, satıcı bir araya geliyor. Malatya Belediyesi adına bu tür fuarları yerinde görmenin önemine inanıyoruz. Burada edindiğimiz tecrübeden katılacağımız veya düzenleyeceğimiz fuarlarda yararlanmak arzusundayız. Malatya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile bu fuarda ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz ise “Bu tür fuarlar ülkemiz ve ilimizin tanıtımı açısından büyük şans. Belediye ve Valiliğimizin imkânları, başka kurumlarımızın katkıları, buradaki işadamlarımızın desteğiyle Malatya’yı en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Yurtiçi ve yurtdışından birçok ziyaretçi standımızı ziyaret ediyor. Turizm işinin profesyonelleri fuarda yer alıyor. Onlara istedikleri bilgi ve tanıtıcı yayını veriyoruz. Ayrıca burada yaşayan hemşerilerimizin ziyareti, standımıza gösterdikleri ilgi, her konuda sağladıkları destek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.

Cengiz, standın düzenlenmesinde büyük katkı sağlayan işadamı hemşerilerimiz Yeşilyurtlu Abdullah ve Şahin Kavuk başta olmak üzere, İzmir Tarım Müdürü hemşerimiz Ahmet Güldal, Karşıyaka Belediye Başkanı Akçadağ Leventli Cevat Durak, Konak Belediye Başkanı Hekimhanlı Ali Seydi Koca, Karşıyaka Kaymakamı Darendeli Mehmet Emin Avcı ve heyetle yakından ilgilenen İzmir’de yerleşik Yeşilyurtlu M. Sinan Öztan’a teşekkür etti.

Cengiz, fuara katkı sağlayan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Evren’e de teşekkür etti.

Malatya standını çok sayıda yerli-yabancı ziyaretçinin yanı sıra İzmir’de yaşayan Malatyalılar, halen Amasya Valisi olan eski Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve Tokat Valisi Şerif Yılmaz da ziyaret etti. Daşöz Malatya heyetine Amasya elması ikram etti; Amasya standında ise ziyaretçilere elmanın yanı sıra Malatya kayısısı dağıttı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk Cumartesi akşamı İzmir’de bulunan Malatyalı bürokrat ve işadamları ile fuarda Malatya’yı temsil eden heyete bir yemek verecek.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5