Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Malatya Ekibi Trabzonda'ydı


Trabzon Belediyesi'nin davetlisi olarak bu ile giden Malatya Ekibi, Zağnos Vadisi'ndeki Ramazan etkinlikleri kapsamında Malatyalılar Gecesi yaptı.

Trabzon halkınında büyük ilgi gösterdiği gecede yarışmalar da düzenlendi. Malatyalılar Gecesi Malatya’dan gelen tiyatro ekibinin oynadığı İbiş orta oyunuyla başladı. Malatya Kültür Müdürlüğü Folklor ekibinin gösterileriyle devam eden gecede, Malatya Kültür Müdürlüğü Türk Halk Müziği Sanat Müziği korosunda yer alan Özlem Uğurlu, Mustafa Gökçe ve İrfan Yılmaz Malatya yöresine ait şarkı ve türküler, Serdar Pul, Cemal Zihni Erenel, Hüseyin Serdar Birinci, Muharrem Gaydan, Sefa Demirci ve Osman Yılmaz Malatya yöresine ait Türk Halk Müziği' nin sevilen parçaları seslendirildi.

Programın sonunda Karadeniz yöresine ait parçalarında seslendirilmesinin ardında Malatya folklor ekibi kısa bir horon gösterisi yaptı.

Program bitiminde Malatya Valisi Ulvi Saran ile Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a iletilmek üzere plaket verildi.

Plaket töreninde konuşan Malatya İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz, "Ramazan etkinlikleri dolayısıyla bizlerin kucaklaşmasını sağlayan, bizleri buraya davet eden Trabzon Belediyesi ile buraya gelmemizde desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Ulvi Saran, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı'ya teşekkür ediyorum. Göstermiş oldukları güzel performanstan dolayı halk oyunlarındaki genç kardeşlerimi, kukla ve ortaoyunu sergileyen Mehmet Ali Karataş'ı, Malatya türkülerini saza ve söze döken, iki gün süresince Erzincan ve Trabzon'da Malatya'yı yaşatan, halk müziğimizin Malatya'daki ekolü diyeceğim İrfan Yılmaz, Özlem Uğurlu ve Mustafa Gürbey'i kutlarım. Trabzon'a geldiğimiz günden itibaren programın sonu gece 3'e kadar bizlerden ayrılmayan, Karadeniz insanının konukseverliğini bizden esirgemeyen Belediye Sosyal Yardım Müdürü Hacı Nail Altunay ve çalışma arkadaşları ile program sunucusu Güven Kalaycıoğlu'na şonsuz şükranlarımızı sunarız" dedi.