Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İzmir'de Fuara Katıldık


Travel Turkey İzmir 2011- Turizm Fuar ve Konferansı düzenlenen 9-12 Aralık 2011 tarihleri arası yapıldı. Bu yıl beşincisi düzenlenen ve turizm açısından önemli bir yere sahip olan Travel Turkey İzmir 2011 Fuarı’nın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış katıldı. Fuarda, Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi işbirliği, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. ve Kültür Turizm Şube Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Malatya’nın tanıtım standı açıldı.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, ikinci kez Travel Turkey İzmir Fuarı’na katıldıklarını ifade ederek, fuara katılmadaki amaçlarının Malatya’nın sahip olduğu her türlü doğal güzelliklerin, tarihi ve kültürel mirasın, hem yurt içinde hem de yurt dışına tanıtmak olduğunu kaydetti. Nalçacı, “Bu fuar Malatya’yı tanıtmak açısından büyük bir şans. İlimizi İzmir’de en iyi şekilde tanıtacağımıza inanıyorum. Fuarda kayısı ve kayısı ürünleri, Malatya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini, ilçelerinin yanı sıra organize ettiğimiz fuarları tanıttık” dedi.

Malatya Valiliği Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz ise fuara çok hazırlandıklarını belirterek, 4 gün boyunca Malatya’yı en iyi şekilde tanıtacaklarını söyledi. Cengiz, “Malatya’nın yanı sıra ilçelerimiz ve turizm işletme belgeli tesislerden tanıtıcı yayın topladık. Türkçe-İngilizce-İtalyanca hazırlanmış Arslantepe broşürü ile Türkçe-İngilizce hazırlanmış Malatya broşür ve haritası, poster ve CD’leri fuar ziyaretçilerine dağıttık. Böylesi fuarlar tanıtım açısından çok önemli. Biz bunu fırsata çevirerek en iyi şekilde ilimizin tanıtımını yaptık” diye konuştu.