Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

1. MUFF Basın Toplantısı

1. MALATYA ULUSLARARASI  FİLM FESTİVALİ BASIN TOPLANTISI 26 EKİM’DE POINT HOTEL BARBAROS'DA YAPILACAK!

Malatya Valiliği tarafından bu yıl 26 Kasım- 2 Aralık 2010 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek olan  Malatya Uluslararası Film Festivali, 26 Ekim akşamı Point Hotel Barbaros’ta yapılan basın toplantısı ile tanıtılacak.

Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Doç. Dr. Ulvi Saran’ın ev sahipliği yapacağı Basın Toplantısı’nda Festival Yönetmeni Ali Çalışır, Festival Danışma Kurulu Üyeleri Ali Sönmez, Serkan Çakarer, İzzet Günay, Deniz Ölmez, Muzaffer Hiçdurmaz ve Nehir Erdoğan konuşmacı olarak yer alacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan festivalin tanıtımının yapılacağı toplantıda konuşmacılar; festival programı, sinema seminerleri, sergiler, atölyeler hakkında bilgi verirken, ayrıca ‘Kristal Kayısı’ için yarışacak olan Uluslararası Uzun Metraj Film ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışmalarının adayları açıklanacak.

Festivalde oyunculuk atölyesi yapacak olan tiyatrocu ve akademisyen Adnan Tönel, fotoğraf atölyesi ve bir sergiyle festivale katılacak olan fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un yanı sıra, sinema kurslarında ders veren Ümit Ünal, Hayk Kirakosyan, Mustafa Ziya Ülkenciler, Çiçek Kahraman ve Senem Aytaç gibi sektörün önde gelen isimleri ile iş ve sinema dünyasından pek çok sayıda kişi ve basın mensubu bu akşam düzenlenecek olan basın toplantısında yer alacak. Ayrıca festivalin açılış filmi olan ‘Badem Şekeri’ oyuncuları Türkan Şoray, Fatma Girik ve Fikret Hakan’ın da tanıtım toplantısına katılmaları bekleniyor.